Καλησπέρα και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Όσο περνάει ο καιρός η ιδέα να κάνω κατατακτήριες και ειδικά στο τμήμα των Τοπογράφων Μηχανικών, έρχεται όλο και πιο πολύ στο μυαλό μου. Το σκεπτικό μου είναι οτι μ αρέσει σαν επάγγλεμα και σαν σχολή, απ όσο έχω δεί και έχω ακούσει όλο και κάποια δουλειά (είτε μικρή είτε μεγάλη) θα έχεις. Επιπλέον απο την σχολή που αποφοιτώ δεν έχω και πολλές ευκαιρίες για δουλειά ( βασικά είτε απο πολυτεχνείο ειτε απο ΤΕΙ δύσκολο να βρεις) άρα σκέφτομαι μήπως σε 4-5 χρόνια είναι καλύτερα τα πράγματα και θα έχω γενικά περισσότερες ευκαιρίες τοτε. Επίσης θα είναι και μία αναβάθμιση των σπουδών μου. Και επίσης σαν Πολ.Μηχανικός δομοστατικός δεν μ αρέσει και τόσο και θα ήθελα ν ασχοληθώ με την Τοπογραφία (αυτο σε απαντηση μετα ερωτηση που μου κανατε).
Σε ότι αφορά τα μεταπτυχιακά, στην Ελλάδα λίγο δύσκολο να με πάρουν κάπου γιατί ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και επίσης δέν έχω και καλό βαθμό πτυχίου. Για εξωτερικό, θα μου προτείνατε εάν είχα την δυνατότητα να πάω;
Θα ήθελα να δουλέψω είτε σε εταιρία είτε σαν ελεύθερος επ. για να αποκτήσω και καποια εμπειρία.
Σε γενικές γραμμές τι θα μου προτείνατε τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου ή γενικά εφόσον είστε και στο χώρο αυτην την περίοδο, ποια θα ήταν η καλύτερη επιλογή ;(για εσάς βέβαια).

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας.